Romani in Emirate

comunitate romaneasca in EAU

Reguli

Bine ai venit pe Forumul Romanilor din Emirate!

Acest grup se adreseaza persoanelor care locuiesc sau isi doresc sa ajunga in Emirate in viitorul apropiat. Incurajam dezbaterile pe probleme ce privesc in mod direct comunitatea din care facem parte, apreciem sugestiile si implicarea!

Verificati inainte sa puneti un subiect nou in ce sectiune a forumului va aflati. Mesajele ce nu apartin sectiunii corecte vor fi mutate.

Va rugam respectati ceilalti membri ai grupului folosind un limbaj adecvat. Violenta verbala de orice natura va fi sanctionata prin blocarea accesului temporar sau permanent la discutiile din cadrul Forumului.

Spor la comunicare,

Echipa Romani in Emirate

Inchiriere masina in Emirate

acum 5 ani 8 luni #1 de tiberiu
De pe forumul yahoo:
Salut,
as avea o rugaminte, unde pot gasi sa inchiriez o masina pentru o luna, clasa medie (toyota corolla, honda civic, ford focus), pot oferi maxim 2500.
Daca cineva poate sa-mi dea o recomandare, am nevoie incepand de joi, 1 martie, nu caut neaparat agentie, deocamdata nu am pasaportul cu mine, e la companie pentru viza.

Multumesc anticipat
daniel marius

Salut Marius,

Eu am inchiriat ieri o Toyota Yaris cu 1850Dhs/luna + garantie 1500Dhs (ti-i returneaza dupa 30 de zile de la predarea masinii).
Actele pe care mi le-au cerut: copie dupa permis de UAE, copie dupa pasaport + viza.
I-am sunat dimineata si seara cand am dus actele am luat masina.

Agentia (Al Emad Car & Bus Rental) este situata in Al Barsha in spatele Mall of the Emirates, tel: 04-3957706, 050-3634989.

Succes,
Bogdan
Eu am folosit doar Emirates ID si nu mi-au retinut nici un card de credit. Au blocat respectiva suma pana la data scadenta. Adica la sfarsitul celor 30 zile. Dupa care am platit cu cardul de debit, suma de pe cardul de credit fiind desghetata automat.
Am folosit firma AVIS si am platit 2100 pentru o luna /Mitsubishi
Veronica

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

acum 5 ani 8 luni - acum 5 ani 8 luni #2 de andreea
Eu am inchiriat un Yaris 1.5 de la Parlease CU 1600 dhs/luna (la un sofer in plus mai adaugi 150 DHS)
Contact Almas:0507748542
Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Trebuie o copie dupa permis si pasport cu pagina de viza (cred ca ii poti amana un pic daca nu ai acum pasaportul)
Iti blocheaza si ei 1500DHS pe cardul de credit iar factura se trimite lunar (include eventuale amenzi si salik)

Foarte promti!

Succes (daca n-ai inchiriat deja)

acum 4 ani 4 zile #3 de tiberiu
de pe forumul yahoo emirates-Romanians:

"Mi-a fost recomandata o firma de catre a colega si au preturi foarte bune, masini noi:

www.shiftleasing.com/

Atita tot ca si aici ca si la alte firme se cere credit card pt. deposit. Nu vor sa accepte debit card sau plata in cash in avans, doar pt. deposit de 1000 AED.
Katalin"

acum 11 luni 5 zile #4 de paraschivrazvan25
Daca mai aveti nevoie de aceste servicii de inchirieri auto puteti sa apelati la firmele locale sau la multinationalele de profil.

Timp creare pagină: 1.002 secunde